HLADÍK stavební servis, s.r.o.

zimní zahrady - skládací stěny - posuvné stěny - zastřešení teras - zasklení balkónů - zasklení lodžií - posuvná střešní okna - ateliérová okna
 
 

Čištění a péče

Ušlechtilá nerezavějící ocel je vysoce odolná vůči korozi a proto nepotřebuje pro svou ochranu a vzhled žádné nanášení organického nebo kovového povlaku. Určitou míru ošetřování ušlechtilé nerezavějící oceli je však třeba zabezpečit, aby se zachoval její precizní vzhled a nedocházelo k usazování prachu a nečistot.

Běžná údržba

U Solarluxu vystačí všeobecně čistící účinky deště, které zabrání usazování škodlivých usazenin. U ploch, které nejsou omývány deštěm je nutné zajistit pouze čištění od polétavých nečistot. Důležité je pravidelné čištění v blízkosti vodních toků a v industriálních oblastech, kde je zvýšená koncentrace chloridů a oxidu siřičitého, pro které není tento druh oceli dostatečně chráněn.

K odstranění stop po prstech zpravidla stačí běžné mycí prostředky. Tyto prostředky odstraní otisky prstů úplně a zanechají po sobě jemný film, který způsobuje homogenní vzhled ošetřené plochy. Po nanesení by měl být povrch přeleštěn jemným suchým hadříkem.
Na hlubší znečištění se doporučují v domácnosti běžná čistící mléka, která snadno vyčistí skvrny od vápna a vodního kamene. Nedoporučují se čistící prášky, které zanechávají na povrchu škrábance.
Silné znečištění od oleje a mastných skvrn lze odstranit čistícími rozpouštědly s obsahem alkoholu, které jsou pro ušlechtilou nerez ocel nezávadné.

Čistící sada SOLARLUX TOP-CLEAN

1. SOLARLUX TOP-CLEAN ALUMINIUM-REINIGER.  Je určen k čistění eloxovaného nebo práškově lakovaného extrémně znečištěného hliníku.

2. SOLARLUX TOP-CLEAN EDELSTAHL-REINIGER. Je určen na chrom a ušlechtilou ocel. Odstraňuje hrubé nečistoty, začínající rez  a chrání před jejím vznikem.

3. SOLARLUX TOP-CLEAN DICHTUNGSPFLEGE. Pro trvalé zachování pružnosti těsnění je vhodné pravidelné čištění zakončené ošetřením  přípravkem SOLARLUX Dichtungspflege .

4. SOLARLUX TOP-CLEAN BESCHLAG-SPRÜHÖL.  Jeden stisk tlačítka postačí abyste s mazací emulzí SOLARLUX Sprühöl dosáhli i na těžko přístupná místa kování. Vaše prosklená skládací stěna se pak bude vždy lehce ovládat.

bodovky halogen bodovky halogen lišta reflektor lišta reflektor

Mnoho dalších informací najdete na stránkách našeho partnera http://www.solarlux.com/  

facebook
Doporučujeme: