HLADÍK stavební servis, s.r.o.

zimní zahrady - skládací stěny - posuvné stěny - zastřešení teras - zasklení balkónů - zasklení lodžií - posuvná střešní okna - ateliérová okna
 
 

Co ovlivňuje světelnou pohodu místnosti?

Při navrhování osvětlení je nutné vždy nutné dodržet několik podmínek, které vycházejí z toho, jak bude vypadat osvětlovaný prostor. Jedná se o velikost a účel obytného prostoru, barvy stěn, podlahy, nábytku, koberců, rozmístění nábytku a umístění ovladačů a zásuvek.

První zásadou pro osvětlení interiéru je, aby přirozené světlo vtažené do prostoru bylo maximálně využito. Umělé interiérové světlo pak musí respektovat některé specifické požadavky.
Intenzita světla nesmí být příliš silná ani slabá, aby zbytečně neunavovala zrak. Doplňující se umělé světelné zdroje by měly tvořit jen mírné světelné kontrasty. Umístění a výběr vhodných světelných zdrojů je dobré konzultovat s odborníkem.

 

Systémové osvětlení

Solarlux dodává systémové osvětlení umístěné v krokvích střechy. Jedná se o halogenové bodovky 25-35W/ 12V malého průměru, zabudované v profilech krokví. Ovládání manuální nebo dálkové, případně řízené automatikou zimní zahrady.

U zastřešení a zimních zahrad, kde nelze použít výše uvedený systém, protože spodní část krokví je dřevěná, nebo  je hliníková konstrukce velmi subtilní, lze použít  lištový systém s rozvodem 12V. Figránské provedení spolu s velkým výběrem závěsných reflektorů splňuje vysoké nároky na design a plně podtrhuje profesionální vzhled konstrukcí Solarlux.

bodovky halogen bodovky halogen lišta reflektor lišta reflektor

Mnoho dalších informací najdete na stránkách našeho partnera http://www.solarlux.com/  

facebook
Doporučujeme: